Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną i nasze wspólne dobro, zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie uczelni. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego a także dostarczania dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Dziękujemy za zrozumienie i życzymy zdrowia!

W tym dziale pragniemy podzielić się z Wami ciekawymi miejscami w Sieci.
Miejscami, które mogą zainteresować, pomóc lub zwyczajnie się przydać każdemu studentowi.

Chcielibyśmy ten dział tworzyć wspólnie z Wami. Zatem, gdy traficie na jakąś ciekawą stronę, dokument, film itp - dajcie znać ... dodamy go tutaj.
Swoje "wykopaliska" podsyłajcie na adres: promocja@uns.lodz.pl

Na dobry początek nasze propozycje:

   

innopolis.pl

Strona Fundacji Innopolis, która specjalizuje się we wsparciu młodzieży oraz rodziców i nauczycieli. Pracują zarówno z utalentowanymi nastolatkami, jak i z młodzieżą doświadczającą różnych problemów.​

Realizują wiele programów edukacyjnych, organizują bezpłatne wyjazdy dla dzieci oraz wspierają uzdolnionych młodych ludzi.

Warto zapoznać się zarówno z ich stroną, jak i nimi samymi.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Warto podkreślić, że także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

zaufanatrzeciastrona.pl

Serwis Zaufana Trzecia Strona poświęcony jest szeroko rozumianemu bezpieczeństwu IT.

Możecie się z niego dowiedzieć o najnowszych zagrożeniach, które czyhają na was w sieci, poznać zasady bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego czy portali społecznościowych - innymi słowy: jak zadbać o swoją prywatność we współczesnym świecie, unikając podstawowych błedów wynikających z nieświadomego użytkowania np. poczty czy aplikacji na smartfonie.

plasterlodzki.pl

Plaster Łódzki to serwis tworzony przez Fundację Na Rzecz Wspierania Kultury, w którym znajdziesz zapowiedzi nawet najmniejszych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych w Łodzi i regionie.

Zdaniem autora niniejszej informacji jest to obecnie najpełniejszy zbiór przeszłych, obecnych i nadchodzących wydarzeń. Znaleźć tu można informacje o koncertach, imprezach sportowych, regionalnych piknikach, wystawach czy nawet repertuar kin i teatrów. Innymi słowy jest tu wszystko (lub prawie wszystko) co dzieje się w Regionie Łódzkim, a na co moglibyśmy pójść planując dzień, wieczór lub weekend.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich zastanawiąjących się co ze sobą zrobić :-)

Serwis ma ubogą oprawę graficzną, co nie stanowi wady, tylko poprawia czytelność informacji. Stale sie też rozwija - to już nie tylko serwis informacyjny, ale ma własną sferę blogów, galerie zdjęć, zbiór recenzji aktualnych filmów, książek, spektakli teatralnych oraz strefę twórczości literackiej użytkowników.

promujelodzkie.pl

promujelodzkie.pl to przykład jednego z serwisów informacyjnych, który został stworzony przez Urząd Marszałkowski w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Serwis ma charakter społecznego portalu informacyjnego, którego treść tworzą sami użytkownicy. Bo to właśnie oni oraz instytucje z regionu łódzkiego tworzą tutaj wpisy, przedstawiając planowane wydarzenia, przedstawiając ciekawe lokacje i promując lokalne inicjatywy.

Każdy z nas może tam utworzyć konto i dodać interesującą treść lub wydarzenie, o którym chce powiedzieć innym. Społecznościowy charakter serwisu wyraża się równiez tym, że wpisy można udostepniać, odaawać na nie głosy i oznaczać na mapie.

Serwis ma ładną i czytelną oprawę graficzną, a wpisy można filtrować  regionami. Minusem jest jednak stosunkowo niewielka ilość (w porównaniu do dużych serwisów) wpisów, mimo całkowicie bezpłatnego charakteru serwisu. No ale to już każdy z nas może zmienić ... wystarczy chcieć :-)

lodzkie.pl

lodzkie.pl to oficjalny serwis informacyjny województwa łodzkiego tworzony przez Urząd Marszałkowski.

Znaleźć tu można poza oficjalnymi informacjami o funkcjonowaniu Urzędu Marszałka, Zarządu i Sejmiku Wojewódzkiego również linki do urzędów terenowych, agencji rządowych czy stron projektów zarządzanych przez administrację Marszałka.

Poza informacjami o sprawach, którymi zajmuje się Urząd Marszałkowski i obszerną bazą wiedzy z zakresu funduszy unijnych, znaleźć tu można wiele informacji o tym co dzieje się w województwie. Newsy podzielone sa na wiele kategorii i nie trzeba przeszukiwać całej bazy gdy szuka się konkretnego obszaru.
Ta strona to dobry start gdy planujemy wziąć udział w wydarzeniach naszego regionu.

superbelfrzy.edu.pl

Blogowa strefa grupy Superbelfrzy RP.

Ta strona to otwarty blog społecznościowy poświęcony niezależnej publicystyce oświatowej. Publikowane na tych stronach teksty są opracowane przez osoby, którym bliska jest idea wolnej edukacji, chcą swobodnej wymiany myśli, pomysłów i  doświadczeń edukacyjnych.

Znaleźć można tu wiele pomysłów i rozwiązań do zastosowania w domu i na lekcjach. Pełno jest tu blogów wypełnionych przykładami dobrych praktyk nauczania. Są linki do ciekawych i przydatnych stron ...

Co tu dużo pisać. To adres obowiązkowy dla każdego przyszłego (i obecnego) pedagoga :-)

mapa.lodz.pl

Szukasz bardzo dokładnej mapy Łodzi? A może potrzebne są Ci informacje jak wyglądała Łódź 80-lat temu?

Strona Łódzkiego Ośrodka Geodezji i UMŁ dostarcza poza najnowszymi i bardzo dokładnymi fizycznymi i fotograficznymi mapami Łodzi (na przeglądarkę) również mapy tematyczne:

  •     mapy infrastruktury dla rowerzystów
  •     mapy akustyczne Łodzi
  •     plany zagospodarownia przestrzennego

... i wiele, wiele innych.

Są tu też m.in. opracowania dotyczące dróg, zabudowy, rynku nieruchomości.

Warto zajrzeć. Wyszukiwarka na mapach działa bardzo dobrze a same mapy oferują bardzo bogaty wybór warstw do wyświetlania.

razembezpieczniej.mswia.gov.pl

Strona rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017

Poza informacjami o samym programie mozna znaleźć tu wiele przydatnych informacji, które z powodzeniem można wykorzystać indywidualnie lub do organizacji zajęć:

prawastudenta.edu.pl

Serwis prowadzony przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i Rzecznika Praw Studenta.
Zawiera mnóstwo przydatnych informacji prawnych (i nie tylko), które mogą przyjść studentowi z pomocą w wielu nieoczekiwanych sytuacjach.

pracuj.pl

Znany serwis pracuj.pl udostępnia osobny dział poświęcony ofercie praktyk, staży i pracy dla studentów.

student.travel.pl

Biuro podróży pełne ofert wyjazdów dla studentów zarówno tych, którzy chcą jechać osobno, jak i tych którzy wolą grupowe wypady.

taniej z migawką

Serwis Łódzkiego MPK dla posiadaczy tzw. "migawki" informujący o zniżkach i dodatkowych bonusach z posiadania "miesięcznego".

kontostudenta.pl

Serwis poświęcony głównie ofercie usług finansowych skierowanych do studentów ale nie tylko. Wiele informacji o Erasmusie, pracy po studiach itp.