Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną i nasze wspólne dobro, zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie uczelni. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego a także dostarczania dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Dziękujemy za zrozumienie i życzymy zdrowia!

6 listopada ruszyło głosowanie na projekty w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Od 6 do 16 listopada będzie można głosować papierowo, od 6 do 30 listopada elektronicznie.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zachęcamy i apelujemy o oddawanie głosów elektronicznie.

W tym roku wyjątkowo głosy papierowe będzie można oddawać tylko w pięciu punktach – dawnych delegaturach Urzędu Miasta oraz w Centrum Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami w Pasażu Schillera.

- Dbajcie państwo o siebie, nie wychodząc z domu, możecie komfortowo i bezpiecznie dla siebie, zagłosować w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Zachęcamy serdecznie do głosowania drogą elektroniczną. – informuje Katarzyna Dyzio – dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.

Zagłosować można na 10 różnych projektów – 5 na projekty ponadosiedlowych, 5 na projekty osiedlowe. W ramach głosowania osiedlowego można wybrać dwa różne osiedla.

- Trzeba pamiętać, że kiedy Państwo rozpoczną proces głosowania, trzeba wybrać wszystkie projekty, na które się chce zagłosować. Po zakończeniu głosowania, jeśli oddamy na przykład tylko 3 głosy, nie ma możliwości dogłosowania –informuje Marta Ignaczak z Biura Aktywności Miejskiej.

Łodzianie złożyli 856 projektów, z czego do głosowania dopuszczone jest 601 projektów. Wszystkie złożone wnioski dostępne są na stronie internetowej www.lodz.pl/bo. Także na tej stronie można znaleźć link do głosowania.

W tegorocznej edycji do rozdysponowania są 24 mln zł. 19,4 mln zł to pula na projekty osiedlowe, 4,6 mln zł to pula na projekty ponadosiedlowe.

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji nastąpi przed końcem roku.

Punkty do składania głosów papierowych:

  •     Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, ul. Piotrkowska 110 (wejście od Pasażu Schillera)
  •     Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, al. Politechniki 32
  •     w., ul. Krzemieniecka 2 B
  •     w., ul. Zachodnia 47
  •     w., al. Piłsudskiego 100

Zagłosuj on-line!

Kliknij, by przejść do głosowania elektronicznego. Głosowanie będzie możliwe do 30 listopada 2020 r. do godziny 24:00
pamiętaj:

  • każdy Mieszkaniec Łodzi będzie mógł oddać 5 głosów na projekty osiedlowe (do wyboru maksymalnie dwa osiedla) oraz 5 głosów na projekty ponadosiedlowe,

Przykład: z dzielnicy Bałuty oddając głos na projekty z osiedli np. Bałuty-Centrum i Bałuty-Doły nie będzie możliwości głosowania na projekty z innych osiedli np. Bałuty Zachodnie w tej dzielnicy. Nazwę osiedla w numerze identyfikacyjnym danego projektu odzwierciedlają dwie ostatnie litery, np. BC to Bałuty-Centrum.

Pod tym linkiem zobaczysz mapę osiedli: bip.uml.lodz.pl/samorzad/rady-osiedli/

  • w przypadku stwierdzenia wielokrotnego głosowania przez jednego Mieszkańca, WSZYSTKIE oddane przez niego głosy uznaje się za nieważne,
  • z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, zachęcamy do oddawania swoich głosów poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na stronie.


Treści do artykułu i grafiki pochodzą ze strony Urzędu Miasta Łodzi i pozostają jego własnością.

Więcej informacji pod adresem: https://uml.lodz.pl/budzet-obywatelski/lbo-20202021/