26-28 lipca 2019 roku obchodzimy 596 Urodziny Łodzi. Z tej okazji na mieszkańców i turystów czekać będą koncerty, wycieczki, spektakle, potańcówki, zajęcia sportowe, zniżki na bilety wstępu, oraz tygodniowy pobyt w Grecji.
 

Piątek / 26 lipca / Plac Wolności

Happysad | 18:45-19:45

Happysad od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

OSTR | 20:00 - 21:00

O.S.T.R. (Adam Ostrowski) – polski raper, freestylowiec, producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Artysta solowy związany z Asfalt Records. Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce. W kwietniu 2019 r. ukazała się jego autobiografia pt.: „Brzydki, zły i szczery” nakładem wyd. Wielka Litera. O.S.T.R. rozpocznie urodzinowe świętowanie koncertem 26 – ego lipca. Znany łódzkiej publiczności raper, jako pierwszy rozgrzeje scenę. Z tej okazji, honorowy obywatel miasta przygotował prawie godzinny set najważniejszych numerów, w tym także tych z najnowszej płyty: „Instrukcja obsługi świrów”.

Voo Voo | 21:15 - 22:15

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski (ur. 1953) - kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista. Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Wielokrotnie występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie

Łąki Łan | 22:30 - 23:30

Łąki Łan słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do Natury.Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show. W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta Łąki Łan "Syntonia", którą promują single "Pola Ar" i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”.

PRO8L3M | 23:40 - 00:40

Dwanaście wyprzedanych koncertów w miesiąc i album „Widmo”, który „rozszedł się” w mgnieniu oka w przedsprzedaży. Imponujący dla zespołu PRO8L3M sezon, zakończy się właśnie na Urodzinach Łodzi. Najbardziej wyrazisty duet polskiego hip-hopu ma na swoim koncie dwie, świetnie przyjęte przez publiczność i krytyków, płyty. Podczas Urodzin Łodzi na pewno usłyszymy większość najbardziej popularnych kawałków. Co więcej, koncert uświetni okazała oprawa świetlna. Koncert na Urodzinach Łodzi będzie jedynym koncertem w sezonie letnim jaki zespół zagra w tym mieście. Zapowiada się fantastyczne widowisko, którego nie można przegapić.

Sobota / 27 lipca / Plac Wolności

 

KOZAK SYSTEM | 20:15 - 21:15

Zespól Kozak System istnieje na scenie już od 2012 roku. W styczniu 2018 zostali ogłoszeni półfinalistami ukraińskich eliminacji do konkursu Eurowizji i od tego momentu nie schodzą z list przebojów. Brali aktywny udział w Euromajdanie, organizując darmowe koncerty dla uczestników protestu czy nagrywając dedykowane utwory.

Daria Zawiałow | 21:30 - 22:30

Jedna z najciekawszych artystek alternatywnych młodego pokolenia, laureatka Złotej i Platynowej płyty, wielokrotnie wyprzedająca koncerty w najważniejszych klubach w całej Polsce.

Smolasty | 22:45 - 23:45

Pod pseudonimem Smolasty kryje się Norbert Smoliński, rocznik 1995. Wokalista tworzy muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. Szturmem zdobył polską scenę muzyczną, kiedy chwilę po debiucie został nominowany do Fryderyków w kategorii muzyki rozrywkowej. Współpracował z najlepszymi: Otsochodzi, Kaz Bałagane czy Białasem.

SOKÓŁ | 00:00 - 01:00

Jeden z najważniejszych polskich raperów – Sokół. Raper, który miał ogromny wpływ na polską scenę muzyczną, z powodzeniem łączy działalność artystyczną i biznesową (stoi za marką PROSTO). Pierwszy, w pełni solowy album pobił rekord, wyprzedając się jeszcze przed premierą. Repertuar z najnowszej płyty 'Wojtek Sokół' zostaną wzbogacone o odświeżone klasyki z wydawnictw WWO, TPWC, duetu z Marysią Starostą oraz innych niezliczonych kolaboracji.

Sobota / 27 lipca / Księży Młyn

 

BRUKLIN | 20:00

Bruklin, to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego - wokalisty i frontmana grupy.
Jak dotąd zespół wydał dwa single, występował m.in. przed Lipali, Nocnym Kochankiem i Myslovitz oraz wygrał dwa festiwale o zasięgu ogólnopolskim: Przegląd Kapel Rockowych 2019 organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Antyfest Antyradia 2019. Jako zwycięzca Antyfestu Antyradia 2019 zespół wystąpi na najpiękniejszym festiwalu świata - Pol'And'Rock 2019.
Skład: Bartłomiej - wokal, Dawid - gitara, Jarek - bas, Rafał - gitara, Tomek - perkusja

SANTABARBARA | 21:00

Santabarbara - najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia (wywodzących się z muzykującej rodziny Pospieszalskich), który zapoczątkowali Łukasz, Marek, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy. Na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym, od szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, elektronicznej, klasycznej, poprzez muzykę ludową, aż do awangardowej improwizacji. Projekt ten to połączenie syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami, inspirowanymi min. Jamesa Blakiem,, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno.
Obecnie zespół funkcjonuje w trio (Szczepan, Łukasz i Nikodem) i szykuje się do nagrania płyty, której premiera jest zaplanowana na 2019 rok.

Niedziela / 28 lipca / Manufaktura

 

Nocny Kochanek | 18:00

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Tekstowo - mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.

Andrzej Piaseczny | 19:30

Andrzej Piaseczny – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności  - m.in. - Telekamery 2010, SuperJedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych płyt i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”, czy „Śniadanie do łóżka”.Płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, była najchętniej kupowaną płytą 2010 roku. W 2017 roku Artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej jubileuszową trasą koncertową, z której materiał live został zarejestrowany i został wydany w formie płyty CD, 26.10.2018. Płytę promuje nowy singiel „Czekając na sobotę”.

Dj Gromee | 21:00

Polski producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ i malarz, tworzący głównie muzykę klubową, reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018).
Jako producent współpracuje ze studiami nagraniowymi na całym świecie. W jego solowym projekcie śpiewali m.in. Andreas Moe, Anderz Wrethov, Terry B!, Sadiq Onifade (WurlD), May-Britt Scheffer, Mahan Moin, Tommy Gunn, Ali Tennant i Jayden Feldes. Występował także z artystami, takimi jak m.in.: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab.

Ulica Piotrkowska świętuje 596. Urodziny Łodzi

Obchody 596. Urodzin Łodzi nie mogłyby odbyć bez odwiedzin Piotrkowskiej, najsilniej kojarzonej z naszym miastem ulicy. Przed wieczornymi koncertami w ramach 596. Urodzin Łodzi, ul. Piotrkowska zapełni się atrakcjami dla mieszkańców. Świętować będziemy na sportowo, przy dobrej muzyce, i rzemieślniczym piwie, a dzieci zaszaleć będą mogły na gigantycznym placu zabaw.

Strefy tematyczne będą rozciągać się wzdłuż całej ulicy, w niemal każdym odcinku Piotrkowskiej, a większość atrakcji dostępna będzie przez cały weekend. Strefy gastronomiczne, Piwa Rzemieślniczego „Street Beer Festival” oraz Festiwal Słodkości, czekać będą na łodzian już od piątku. Pyszny weekend zapewni także czekoladowa ciężarówka Wawela, a o spalenie przyjętych kalorii i powrót do formy zadba ekipa instruktorów Runmageddon w specjalnie przygotowanym miasteczku sportowym. W sobotę zaś urodzinowa strefa Uniwersytetu Łódzkiego i Biblioteki Miejskiej zaprasza na wymianę i wspólne czytanie „łódzkich” książek oraz zabawę w rodzinnej atmosferze, m.in. przy wielkoformatowych scrabblach i warcabach.
Z okazji święta Łodzi będzie można też obejrzeć przedstawienia z cyklu „Baśniowy Pasażu Róży”, wydarzenia uwielbianego przez najmłodszych które wystawione zostanie wyjątkowo zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Łącznie skorzystamy z 9 stref atrakcji dla dzieci i dorosłych, prawie na całej długości ul. Piotrkowskiej.

Od sceny głównej, znajdującej się na pl. Wolności aż do al. Mickiewicza na łodzian czekają:

 • Gigantyczny plac zabaw (dmuchańce dla maluchów i niecodzienne atrakcje dla starszych dzieci i dorosłych, m.in.: skok z olimpu i imperium arena)
 • Festiwal Smakołyków - stoiska ze słodkościami i lodami
 • Strefa czytelnicza Biblioteki Miejskiej i Uniwersytetu Łódzkiego
 • Street Beer Festival  - najlepsze browary rzemieślnicze z całej Polski na Piotrkowskiej
 • Strefa chillout w pasażu Schillera z kącikiem dla dzieci i food-truckami
 • Runmagedon - miasteczko treningowe z torem przeszkód
 • Strefa samochodów zabytkowych w klimacie retro/PRL
 • Strefa czekolady Wawel z najsłodszą ciężarówką w Polsce
 • Baśniowy Pasaż Róży - spektakl z warsztatami dla dzieci (sobota i w niedziela, start godz. 12.00)
 • oraz wieczorne koncerty na pl. Wolności, w trakcie których wystąpią m.in.: O.S.T.R., Happysad, Voo Voo, Łąki Łan czy Kozak System (UA).

Gigantyczny plac zabaw – Mickiewicza/Zamenhofa

Będzie to jedyna taka strefa, w której zabawa czeka także na dorosłych! Część atrakcji dedykowana jest wyłącznie dzieciom, jak dmuchany zamek z Księgi Dżungli czy tropikalny tunel z wirującymi balonami, natomiast znane z programu Wipeout, ekstramalne tory przeszkód wywołają dreszcze emocji u każdego dorosłego. Dla starszych w początkowym odcinku Piotrkowskiej stanie tzw. Skok z Olimpu, siedmiometrowa bezpieczna konstrukcja, z której każdy może wykonać bezpieczny skok na miękką poduchę, a także pełna zachęcających do rywalizacji przeszkód, Imperium Arena. Spodziewać się można gigantycznej dawki emocji!
Wstęp na atrakcje: sobota i niedziela, godz. 11-19.

Festiwal Słodkości "Smakołyki" – Mickiewicza/Zamenhofa

Specjalnie na Urodziny Łodzi, znany z Piotrkowskiej 217 festiwal słodkości zagości w okolicach OFFa, w odcinku Roosevelta-Zamenhofa. Po wyczerpujących skokach w strefie dmuchańców, uzupełnimy kalorie lodami rzemieślniczymi, tajskimi czy kultowym „Bambino” na patyku, a także kołaczem czy gofrem.
Słodkościami częstować nas będą:

 • Lód Miód – lody rzemieślnicze
 • Lody Przygody – lody rzemieślnicze
 • TajIce – lody tajskie
 • Naturalnie Tak – lemoniada ze świeżo wyciskanych owoców
 • JuPi Food Truck - Orzeźwiająca, autorska lemoniada, wyselekcjonowane smaki rzemieślniczych lodów i tradycyjne gofry w niecodziennych odsłonach...
 • JOGO – lody Bambino – smak dzieciństwa
 • Kołacze – słodkie zakręcone kołacze węgierskie

Godziny otwarcia stoisk:
piątek 17:00 - 22:00
sobota 12:00 - 22:00
niedziela 12:00 - 20:00

Strefa czytelnicza – przy ul. Zamenhofa

Biblioteka Miejska wraz z Uniwersytetem Łódzkim przygotowują rodzinną strefę promującą czytanie książek, która czynna będzie w sobotę i znajdować się będzie przy ul. Zamenhofa. Biblioteka zapewni atrakcje dla dzieci, m.in.: zabawy, konkursy, malowanie buziek i możliwość zagrania w gigantyczne scrabble i warcaby. Będzie można też przynieść i zabrać ze sobą książkę w ramach tzw. "bookcrossingu" i zrelaksować się na leżaku, podczas gdy pracownicy i wykładowcy UŁ czytać będą na głos fragmenty wyselekcjonowanych "łódzkich" pozycji. Piknikowa atmosfera strefy sprzyjać będzie rozmowom o literaturze i edukacyjnym zabawom.

Street Beer Festiwal i strefa foodtucków – pasaż Schillera

To już druga edycja festiwalu browarów rzemieślniczych na głównej ulicy Łodzi. Przy Pasażu Schillera w dniach 26-28.07.2019 r. będziemy mogli spróbować najlepszych złotych trunków z całej Polski i wypocząć w Strefie Chillout'u Volvo z kącikiem dedykowanym dla dzieci. Piwa rzemieślnicze charakteryzują się autorską recepturą opracowaną przez piwowara, który bezpośrednio uczestniczy i nadzoruje proces produkcji. Do wytworzenia piwa używane są najwyższej jakości tradycyjne i eksperymentalne składniki naturalne. Street Beer Festiwal to również szereg atrakcji, warsztatów i konkursów z piwnymi nagrodami, prowadzonych przez Bractwo Piwne i dobra muzyka. Weekendowy czas w sobotę i iedzielę umili set didżejski designerskiej strefie relaksu z leżakami i parasolami. W tym roku nie zabraknie też pysznego jedzenia, które z piwem smakuje jeszcze lepiej. W pasażu staną samochody San Escobar, Mafiosso Food Truck, Pierogi Gosi, Kuroneko Brownie oraz Usmażeni. Wśród wystawców piwnych m.in.:

 • Kraft Klub
 • Łąkomin
 • Browar z Centralnej Polski
 • Rzeka Piwa
 • Antybrowar
 • Dwie Krople
 • Browar Skrzat
 • Piwo z Żuka
 • Piwoteka
 • Browar Funky Fluid
 • Browar Warkot

Godziny otwarcia stoisk:
piątek 17:00 - 22:00
sobota 12:00 - 22:00
niedziela 12:00 - 20:00

Organizatorem jest Piotrkowska 217, a partnerami wydarzenia są: Bractwo Piwne oraz Volvo.

Strefa treningowa Runmageddon - odcinek Traugutta-Zielona

Runmageddon to ekstremalny bieg przez przeszkody, który zyskał w Polsce wielu sympatyków za sprawą organizowanej cyklicznie imprezy sportowej pod tą samą nazwą. W dniach 27-28 lipca na Piotrkowskiej powstanie specjalna, urodzinowa strefa z konstrukcjami, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci, będą mogli przetestować swoje umiejętności pokonywania sztandarowych przeszkód Runmageddonu. Podczas treningów poznamy tajniki pokonywania ekstremalnych konstrukcji takich jak: pozioma, wisząca drabinka tzw.„Rig”;  ścianki: „Ukośna” i pionowa zwana „MiniKomandosem”; „Harfa” - pozioma rura oraz „Fireman”. Dla dzieci, dostępna będzie specjalna trasa dla małych Runmageddończyków, a raz dziennie odbędzie się trening przygotowujący do pokonania przeszkód dla kategorii KIDS. Wszystkie treningi poprowadzą Tomasz Żak i Tomasz Prykowski, trenerzy Runmageddonu.
Na wszystkie treningi, oprócz Łódzkiego Treningu Otwartego, liczba miejsc jest ograniczona, za opłatą i obowiązują na nie zapisy.

Harmonogram treningów:

Sobota
12:00 Tomasz Prykowski
14.00 Trening dla dzieci
16:00 Tomasz Żak

Niedziela
12:00 Tomasz Prykowski
14.00 Łódzki Trening Otwarty
14.00 Trening dla dzieci
16:00 Tomasz Żak

Zapisy na stronie:
runmageddon.pl/imprezy/strefa-runmageddon-na-596-urodziny-lodzi-lodz-27-07-2019

Między treningami będzie także konkurs, którego zwycięzca wygrywa voucher na Runmageddon w Łodzi!

Strefa czynna:
w sobotę i w niedzielę w godz. 11:00 – 19:00.

Strefa samochodów retro/PRL-odcinek Zielona/Więckowskiego

W tym odcinku znajdą coś dla siebie fani zabytkowych samochodów. W sobotę od godz. 12.00 zaprezentują się Łódzkie Maluchy, grupa zrzeszająca miłośników i posiadaczy Fiata 126p z województwa łódzkiego, promująca swoją pasję oraz region poprzez udział w wydarzeniach lokalnych i ogólnopolskich, także akcjach charytatywnych.
Więcej o Łódzkich Maluchach: www.facebook.com/lodzkiemaluchy/

Strefa czekolady Wawel – plac pod Magdą, Piotrkowska/Jaracza

Najsłodsza ciężarówka w Polsce z okazji Urodzin Łodzi odwiedzi ul. Piotrkowską i w sobotę oraz niedzielę zapewni strefę, w której nie powinno zabraknąć prawdziwego fana czekolady. Przez cały dzień łodzianie upolują tu słodkie nagrody i będą mogli się wybrać w wirtualną podróż po fabryce czekolady, a dla dzieci
w mobilnej strefie prowadzone będą animacje i edukacyjne zabawy, w których główną rolę grać będzie czekolada.
Strefa będzie czynna w sobotę i w niedzielę między 11:00 a 19:00.

Baśniowy Pasaż Róży – ul. Piotrkowska 3

Uwielbiany przez dzieci cykl bajkowych przedstawień w przestrzeni Pasażu Róży w ramach Urodzin Łodzi odbędzie się wyjątkowo w sobotę i niedzielę. Plenerowy spektakl rozpocznie się o godz. 12.00 w podwórku przy Piotrkowskiej 3, a w przypadku złej pogody, wydarzenie przeniesione zostanie do budynku AOIA, ul. Zachodniej 54/56 (tuż obok Pasażu Róży). Po bajce dzieci będą mogły wziąć
w animacjach i poznać postacie z przedstawienia.
W programie:

27 lipca (sobota)
„Wielka draka w Prosiaczkowie, czyli niebezpieczne zabawy”
Spektakl angażuje dzieci do aktywnego uczestnictwa i pomocy w rozwiązywaniu problemów bajkowych postaci, które będą postawione w niebezpiecznych sytuacjach. Motyw znanej bajki „Trzy Prosiaczki” i liczne melodyjne piosenki będą pretekstem do pokazania małym widzom w przystępny i zabawny sposób jak reagować na różne zagrożenia, np. w kontakcie z niebezpiecznymi przedmiotami czy spotkanie z nieznajomym. W spektaklu podkreślona zostanie waga pracy takich służb jak: policja, straż pożarna, pogotowie. Przedstawienie uczy najmłodszych szacunku dla wszystkich służb niosących pomoc mieszkańcom naszego miasta oraz korzystania w sposób odpowiedzialny z numerów alarmowych.

28 lipca (niedziela)
„Urodziny Baby Jagi”

Baba Jaga obchodzi urodziny i z tej okazji organizuje przyjęcie. Niestety Lis przechera, negatywna postać, kradnie panu Bajarzowi magiczny worek z bajkami. Jest to przyczyną ogromnego zmieszania i pojawienia się w bajkowym lesie wielu postaci z różnych bajek, które wybierają się z prezentami na urodzinowy bal do Baby Jagi. Czy prezenty dotrą do Baby Jagi? Czy Lis Przechera zostanie ukarany? To pytania, ale i zadania dla małych widzów, którzy przez zabawę uczyć się będą postaw związanych min. z zagadnieniami ekologii i higieny osobistej. W spektaklu wykorzystano plan żywy (aktorski), a jako dodatkową atrakcję, wprowadzono krótkie scenki estradowe z użyciem lalek teatralnych (marionetki, mupety).

Wycieczki, warsztaty, pikniki...

W urodzinowy weekend, jak co roku, łodzian czekają setki atrakcji: wycieczki, spacery, warsztaty, wystawy. Znakomita zabawa czeka łodzian w dziesiątkach miejsc, często na co dzień niedostępnych, nieodpłatnie lub „za symboliczną złotówkę”.

Swoje podwoje otworzą do zwiedzania instytucje i spółki miejskie. Zobaczymy kulisy teatrów i zaplecza techniczne wielu obiektów - wnętrza Wojskowych  Zakładów Lotniczych oraz "kuchnię" lotniska, Grupowej Oczyszczalni Ścieków, miejskiej sortowni odpadów, zajezdni tramwajowej oraz tysiące filmowych kostiumów Łódzkiego Centrum Filmowego. W Atlas Arenie czekać będzie nowość – kino samochodowe,  zobaczymy też – po raz pierwszy rewitalizowane wnętrza pałacu Steinertów przy ul. Piotrkowskiej i remontowane muzeum na Radogoszczu, które zmienia się nie do poznania.  

Pełną parą pracować będą łódzkie teatry, galerie i muzea. Na łodzian czekają specjalne oprowadzania kuratorskie, wizyty za kulisami i w garderobach, warsztaty plastyczne i teatralne dla młodszych i starszych. W programie są też turnieje szachowe, zawody sportowe, gry miejskie, otwarte treningi oraz potańcówki plenerowe w parkach i domach kultury.  

„Zejdziemy pod ziemię”, czyli do łódzkich kanałów, ale dotrzemy też bardzo wysoko – na wieżę kościoła św. Mateusza.

W wielu muzeach np. Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Sztuki bilet będzie można kupić nawet za „symboliczną złotówkę”.

Urodzinowe spacery są okazją do poznania Łodzi, jak nigdy dotąd – jej historii, zabytków, mało znanych miejsc, zapomnianych życiorysów i wielu tajemnic. I w tym roku razem z ekspertami z wielu dziedzin spacerować będziemy np. szlakiem łódzkich pałaców fabrykanckich, ciekawych łódzkich podwórek oraz detali architektury. Poznamy historię znanych łodzianek, rodzin Poznańskich i Scheiblerów, wojenne dzieje Łodzi oraz szlak dawnych małych kin.  

Zapraszamy do śledzenia zapoznania się z repertuarem i uczestnictwa w najciekawszych wydarzeniach!

Wiadomości, grafiki i zdjecia pochodzą ze strony Urzędu Miasta Łodzi i pozostają własnością właściciela strony