Zapraszamy na spotkania z dr Pawłem Ciołkiewiczem - Prorektorem ds. Studenckich i Nauczania UNS, które są organizowane przez instytucje zewnętrzne i odbywają się poza murami uczelni.

 
ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU:

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu

21 lutego, godz.18.00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet/ Biblioteka Uniwersytecka
Współczesne oblicza superbohaterstwa
Dowiedz się więcej ...

Międzynarodowy Tydzień Czytania E-książek

6 marca, godz. 10.00, Biblioteka UŁ. Seminarium „Kierunek e-książka” - „Moda i Tradycja”.
Komiks internetowy - nowe sposoby tworzenia, formy narracji i style czytelnictwa
Dowiedz się więcej ...

 

Paweł Ciołkiewicz - doktor socjologii, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Prorektor ds. Studenckich i Nauczania w Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.
Zainteresowania naukowe: analiza dyskursu, kultura popularna oraz komiks. Autor książki pt. Pamięć zbiorowa w dyskursie publicznym. Analiza polskiej debaty na temat wypędzeń Niemców po drugiej wojnie światowej (2012) oraz kilkudziesięciu artykułów publikowanych w czasopismach naukowych („Przegląd Socjologiczny”, „Studia Socjologiczne”, „Kultura i Społeczeństwo”, „Przegląd Humanistyczny”, „Studia Kulturoznawcze”, „Kultura Współczesna”, „Władza Sądzenia”) oraz monografiach. Publikuje również w magazynach internetowych poświęconych komiksowi (Esensja.pl,"KZ", Portal fantastyczny Paradoks). Laureat głównej nagrody w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym pod patronatem Prezydenta RP (2011). W roku 2016 uzyskał nominację do Nagrody im. Doktora Tomasza Marciniaka przyznawanej za publikacje na temat komiksu (za artykuł Człowiek człowiekowi zombie, czyli kilka uwag o budowaniu społeczeństwa w świecie postapokaliptycznym. Przypadek The Walking Dead Roberta Kirkmana), a rok później zdobył tę nagrodę (za artykuł O ludziach nienormalnych, w ich normalnym otoczeniu. Piętno szaleństwa w Azylu Arkham).