Drodzy studenci.
Poniżej przedstawiamy list powitalny Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej do studentów I roku wraz z infografiką nt. karty rabatowej Młodzi w Łodzi, jednej z inicjatyw skierowanych do łódzkich studentów w ramach programu Młodzi w Łodzi.

Zapraszamy do odwiedzenia stron programu
Strona programu Młodzi w Łodzi - www.mlodziwlodzi.pl
Portal praktyk i staży - www.praktyki.lodz.pl
Portal Studia w Łodzi - www.studyinlodz.com.pl


Drodzy Studenci!

Z przyjemnością witam Was w progach Łodzi Akademickiej. Przed Wami jeden z najpiękniejszych okresów w życiu – studia i pierwsze doświadczenia zawodowe! Pamiętajcie, by wykorzystać ten czas efektywnie.
Jako prezydent Łodzi zawsze podkreślam, że o rozwoju każdego miasta decyduje kapitał ludzki, czyli wiedza, energia, zaangażowanie i kreatywność mieszkańców, szczególnie młodych. Chciałabym, abyście właśnie Wy – studenci docenili potencjał, który tutaj razem współtworzymy. Wierzę, że zyskamy w każdej i każdym z Was godnego ambasadora, który przyczyni się do promocji Łodzi jako bardzo atrakcyjnego miejsca do życia i pracy.
Z myślą właśnie o Was powstał unikalny w skali kraju program „Młodzi w Łodzi”, w ramach którego realizowane są inicjatywy wspierające studentów w rozwoju i ułatwiające odnalezienie się na rynku pracy. Zapoznajcie się z ofertą portalu praktyk i staży, programu stypendialnego, bezpłatnych szkoleń, a także dni otwartych w firmach. Co więcej, każdy łódzki student może korzystać z bezpłatnej, dostępnej w aplikacji karty rabatowej, uprawniającej do zniżek w niemal 100 punktach handlowych, gastronomiczych, kulturalnych, edukacyjnych, medycznych, sportowych i rozrywkowych.
Jestem przekonana, że październik 2020 roku stanie się początkiem wspaniałego etapu w Waszym życiu. Łódź to przecież najlepsze miejsce do nauki oraz zawodowego startu! Życzę Wam wielu wspaniałych i niezapomnianych chwil spędzonych podczas studiów w naszym mieście, które wspólnie tworzymy.

Z pozdrowieniami
Hanna ZDANOWSKA

Oryginalny list

Infografika nt. karty rabatowej Młodzi w Łodzi


Treść artykułu oraz infografika pochodzą z materiałów nadesłanych przez Urząd Miasta Łodzi
Zdjęcie pochodzi z portalu regiony.rp.pl (Fot.SebastainGlapiński)