Light Move Festival
PRZESTRZEŃ
Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła
27-29.09.2019, Łódź
19.00-24.00

Light Move Festival i Fundacja Lux Pro Monumentis zaprasza na 9. edycję  Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła!

Najbardziej kolorowy festiwal w Polsce zaczaruje śródmieście Łodzi w ostatni weekend września, czyli w dniach 27-29.09.2019. Zapowiada się intrygująca edycja pełna niespodzianek.

Program festiwalowy wypełniony jest najróżniejszymi atrakcjami -  iluminacjami na budynkach, mappingami 2D/3D czy instalacjami świetlnymi. Na festiwalu nie brakuje również wystaw, happeningów, przystanków muzycznych oraz innych wydarzeń towarzyszących.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest PRZESTRZEŃ.
Light.Move.Festival. pragnie jeszcze mocniej wtargnąć w tkankę miejską i pokazać, jak mocny wpływ na człowieka ma miejsce, w którym funkcjonuje. Twórcy festiwalowych instalacji i mappingów w swoich pracach odniosą się do miejsca ich prezentacji, które stanie się nie tylko tłem dla dzieła sztuki, ale też jego integralną częścią.

Łódź w czasie trwania Festiwalu zmienia swoje oblicze i dołącza do grona prestiżowych miast organizujących podobne festiwale światła, takich jak Lyon, Berlin czy Sydney.
Ubiegłoroczny festiwal odwiedziło około 700 000 osób, a uczestnicy mogli zwiedzać instalacje i mappingi na 15 kilometrowej trasie.  

Od 2016 roku La Fête des Lumières, wspaniały festiwal światła odbywający się co roku we francuskim Lyonie, jest Festiwalem Stowarzyszonym LMF.

Zapraszamy serdecznie! Najlepszy festiwal światła tylko w Łodzi!

TOP 10 atrakcji festiwalowych

Aby ułatwić zwiedzanie organizatorzy przygotowali dla Was TOP 10, które koniecznie musicie zobaczyć podczas ostatniego weekendu września w Łodzi:

  1. AVA Animation & Visual Arts Inc - "Symfonia Koloru" - Teatr Wielki w Łodzi
  2. Mr.Beam - "Keys of Light" - Cerkiew św. Aleksandra Newskiego
  3. Odd Agency - "Brave New City" - Łódzki Dom Kultury
  4. Ari Dykier Visuals - "Imaginarium" - Pasaż Schillera
  5. Karel Bata - "The Tree That Blinked" - ul. Sienkiewicza/Narutowicza
  6. Oilhack & Thomas Blanchard - "Colours X Colours" - ul. Traugutta
  7. Pitaya - "Bifrost" - ul. Traugutta
  8. Space Concept Art , Decodethecode - "Wave" - ul. Składowa
  9. Izobrulo - "Heart (Hug) Space" - Pasaż Rubinsteina
  10. Olga Grybowicz, Kasper Hein - "Dobra wróżba" - ul. Traugutta

Dodatkowo w dniach 27-29 września czeka na Was dużo wydarzeń towarzyszących!

Mapa wydarzeń

Wydarzenia festiwalowe dzieja sie w różnych miejscach w Łodzi. Dla wygody organizator przygotował interaktywną mapę Łodzi, na których są zaznaczone.

Wystarczy wejść na stronę:
lmf.com.pl

Organizatorzy

Organizator: Fundacja Lux Pro Monumentis
Partner Główny: Miasto Łódź
Partner:  Łódzkie Centrum Wydarzeń

Artyści:

Odd Agency / Mr.Beam / Ari Dykier Visuals /  Karel Bata / Oilhack / Thomas Blanchard /  Michał Kardas / Decodethecode / Radu Ignat - Art Gallery / Slawek Fafara  / Marco Amedani - Luci Arte e Scenografie / Izobrulo / Olga Grybowicz / Kasper Hein / Barak Chamo  / TAAI / Pitaya / Liquidacje / Magda Dolata / AVA Animation & Visual Arts Inc / Michalina Sumińska / Drum Room

Historia Light Move Festival

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku.

Został pomyślany jako niecodzienna, cykliczna impreza, której głównym celem jest promowanie potencjału kulturalnego i twórczego oraz pokazanie w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób wartościowych zakątków, przestrzeni oraz budynków miasta nocą. LMF to połączenie historycznej tożsamości Łodzi z elementami sztuki wizualnej i multimedialnego przekazu. To ruch i dynamika, światło, projekcja, animacja, sztuka kinetyczna, dźwięk, barwa, rzeźby i instalacje świetlne.

Podczas festiwalu łódzkie ulice, zakamarki, zapomniane dziedzińce i podwórka przeistaczają się w otwarte galerie sztuki. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność Łodzi oraz sprawia, że staje się ona niepowtarzalnym  punktem na mapie Europy.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła łączy elementy Łodzi wielokulturowej, przemysłowej i eklektycznej architektury oraz miejskiego krajobrazu, zakodowane w jej obliczu i układające się w prawdziwą mozaikę: mozaikę kultur, stylów architektonicznych, mozaikę religii, różnorodności krajobrazu, mozaikę światła.


Wszystkie wykorzystanie w niniejszym artykule teksty, grafiki, zdjecia i linki pochodzą ze stron organizatora i pozostają jego własnością.
www.lmf.com.pl
https://www.facebook.com/LightMoveFestival/
https://www.facebook.com/events/466077224189302/