Witajcie Polówkowicze!

Nowa rzeczywistość – nowy festiwal. Już 1 lipca wystartowała kochana przez wszystkich Łodzian Polówka. Tegoroczna edycja festiwalu w oczywisty sposób będzie wyjątkowa i będzie się znacząco różniła od poprzednich. Jedno się nie zmieni, Polówka potrwa przez całe wakacje, co najmniej do 5 września.

Z uwagi na reżim sanitarny i dodatkowe obowiązki, z jakimi mierzą się obecnie organizatorzy imprez, wiele festiwali, zajmujących stałe miejsce w miejskim kalendarzu, odwołano lub przekształcono ich formułę. Ciężko wyobrazić sobie jednak lato w Łodzi bez wieczornych, plenerowych seansów filmowych w ramach Polówki, organizowanej przez Fundację Plaster. – mówi Maciej Łaski, Dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

WSTĘP WOLNY, ALE...

Z uwagi na ograniczenie liczby widzów do 150, wszystkie projekcje odbywać się będą na terenach zamkniętych. Na początek musicie odebrać na stronie www (http://www.polowka.com/) bezpłatną wejściówkę. Bez niej nie przychodźcie na projekcję, bo bo i tak nie zostaniecie wpuszczeni. Na wejściu zmierzą Wam temperaturę - obowiązkowo miejcie ze sobą maseczki. Stosujcie się do Regulacji COVID 19.

PIĘĆ RAZY W TYGODNIU

Pokazy będą się odbywać pięć razy w tygodniu od niedzieli do czwartku. Wśród lokalizacji znajdą się m.in. Park Baden Powella, Ośrodek Kultury Górna, Dziedziniec Muzeum Włókiennictwa, podwórka przy ulicy Piotrkowskiej. Na parkingu koło biurowca TME, przy ul. Rozalii 1, powstanie też polówkowe kino samochodowe. Planujemy, że z czasem liczba lokalizacji się zwiększy :).

REPERTUAR

W tej edycji, organizatorzy będą stopniowo, z tygodnia na tydzień ujawniać kolejne sekcje tematyczne TME Polówka. Pierwsza sekcja - Quarantino, która rozpoczynała festiwal trwała od 1 do 9 lipca. Kolejne siedem sekcji tematycznych będzie prezentowane polówkowiczom w kolejnych tygodniach. Wśród nich znajdą się: Młodość, Góry, VHS, Stereo, czy oczywiście The best of!. Informacje o kolejnych sekcjach będą publikowane w każdy wtorek poczynając od 7 lipca.

PRZYJACIELE

Tegoroczna edycja TME Polówka, nie byłaby w ogóle możliwa, gdyby nie wsparcie partnerów i sponsorów. Po raz pierwszy festiwal trafia pod skrzydła Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Sponsorem tytularnym festiwalu pozostaje TME. Finansowo wspierają nas również: Nordea, Profit Development, GFT oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Partnerem logistycznym jest Ford Store Łódź.

REGULACJE I OBOSTRZENIA

Wszystkie ograniczenia i obostrzenia są wprowadzone tylko i wyłącznie dlatego, aby zapewnić WAM możliwie najbezpieczniejszy sposób uczestniczenia w festiwalu. Wynikają one z przepisów i zarządzeń odgórnych, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli tylko regulacje zostaną poluzowane, natychmiast dopasujemy do nich nasze ustalenia i regulamin.

Do zobaczenia na Polówkach!

A teraz bonus :)

PROGRAM POLÓWKI NA TYDZIEŃ 12-16.LIPCA

Młodość

Jak dorastać, to z przytupem! Okres dorastania to niewątpliwie najtrudniejszy, ale jednocześnie najbardziej wartościowy czas w naszym życiu. To wtedy popełniamy błędy, często kilka razy te same, próbujemy nowych, często nielegalnych rzeczy, myślimy, jak każdy nasz rówieśnik, że pomimo nastu lat o życiu wiemy już wszystko. Podczas drugiego bloku TME Polówki widzowie zobaczą wyselekcjonowane filmy opowiadające o młodzieńczych poszukiwaniach własnej tożsamości, drogi do szczęścia! Wchodzicie w to? Imprezę zaczynamy od “Aftera”! W zestawie zobaczycie również “Królów lata”, obsypany nagrodami “Boyhood” Richarda Linklatera, absolutnie urzekający “Sing Street” Johna Carneya, czy skąpany w klimacie lat 90. hit festiwalu w Berlinie, którego nie zobaczycie w polskich kinach tj. “Najlepsze lata” Jonaha Hilla. Wejścióki na filmy odbierzecie pod adresem www.tmepolowka.com
Daj się uwieść młodości w ramach drugiej sekcji TME Polówki.    

 • 12/07 / Parkingu pod biurowcem TME (ul. Rozalii 1)
  After
  Reż. Jenny Gage / Produkcja: USA (2019) / Gatunek: melodramat / Czas: 100’
   
 • 13/07 / ul. Piotrkowska 90 (za klubem Bajka)
  Sing Street
  Reż. John Carney / Produkcja: Irlandia, USA, Wielka Brytania (2016) / Gatunek: komedia, muzyczny, dramat / Czas: 106’
   
 • 14/07 / Centralne Muzeum Włókiennictwa (ul. Piotrkowska 282)
  Najlepsze lata (Mid90s)
  Reż. Jonah Hill / Produkcja: USA (2018) / Gatunek: dramat / Czas: 85’
   
 • 15/07 / Park Baden-Powella (ul. Małachowskiego 8)
  Boyhood
  Reż. Richard Linklater / Produkcja: USA (2013) / Gatunek: komedia, dramat / Czas: 163’
   
 • 16/07 / Ośrodek Kultury Górna (ul. Siedlecka 1)
  Królowie lata (The Kings of Summer)
  Reż. Jordan Vogt-Roberts / Produkcja: USA (2013) / Gatunek: komedia, dramat / Czas: 93’

Opisy wszystkich filmów oraz programy przyszłych tygodni znjadziecie na stronie http://www.polowka.com/


Informacje i grafiki wykorzystane w tym artykule pochodzą ze stron http://www.polowka.com/ oraz https://plasterlodzki.pl i pozostają właśnoscią właścicieli tych stron.