Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną i nasze wspólne dobro, zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie uczelni. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego a także dostarczania dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Dziękujemy za zrozumienie i życzymy zdrowia!

Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Pragniesz rozwijać swoje pasje, realizować marzenia, poszerzać horyzonty? Potrzebujesz wsparcia podczas edukacji na wyższej uczelni?
Fundacja "Mimo Wszystko" może Ci pomóc.

Czeka na Ciebie „Indeks marzeń”.

W ramach projektu „Akademia Odnalezionych Nadziei”, rozpoczyna się 8. edycja „Indeksu marzeń”.

9 laureatów konkursu otrzyma – dziewięciomiesięczne – stypendia w każdorazowej wysokości 1000 złotych (brutto).

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z  całego kraju, które spełniają następujące warunki:

  • zdały maturę z dobrym wynikiem(65% ze wszystkich przedmiotów) lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem(średnia 4,0)
  • posiadają orzeczenie o niepełnosprawności,
  • napiszą list motywacyjny (1 strona  A4, ) odpowiadający na pytanie: „Dlaczego to ja powinienem otrzymać stypendium „Akademii Odnalezionych Nadziei?”
  • dostarczą zaświadczenie o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów.

O tym, komu zostanie przyznany „Indeks Marzeń”, zdecyduje wynik egzaminu maturalnego bądź osiągnięcia na studiach (do finałowej „dziewiątki” zostaną zakwalifikowane osoby, które będą miały najwyższą średnią spośród nadesłanych zgłoszeń) oraz list motywacyjny.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 30.09.2019 - papierowo lub elektronicznie
(szczegóły w Regulaminie - przyp. red.)

Niewidomy Daniel Zawodnik, jeden ze stypendystów, podkreśla, jak wielkie możliwości dał mu „Indeks Marzeń”. Chcąc się uczyć, przeznaczył pieniądze m.in. na zakup wysokiej jakości skanera.
– Owszem, wychodzi dzisiaj mnóstwo e-booków, ale wydawnictwa naukowe wciąż ukazują się tylko na papierze – wyjaśnił. – Zeskanowane podręczniki zamieniam na tekst, dzięki czemu, za pomocą syntezatora mowy, mogę odsłuchiwać je na komputerze. Bez takiego wsparcia zdobywanie wiedzy byłoby dla mnie niemożliwe.

Z kolei poruszający się na wózku Bartosz Dąbrowski, student dziennikarstwa, zaznaczył, że na jego kierunku studiów ważne są nie tylko podręczniki medioznawcze, lecz także lektura licznych reportaży czy esejów – cała literatura, która pozwala doskonalić warsztat. Niesie to za sobą spore wydatki.
– Stypendium przeznaczam również na zakup biletów na wystawy, do muzeów albo teatrów, czyli wszędzie tam, gdzie mogę poznawać kulturę i lepiej rozumieć świat, jaki za parę lat zamierzam opisywać i czynić lepszym. Wszystko to jest dla mnie możliwe dzięki „Indeksowi Marzeń”.

Regulamin „Indeksu marzeń” dostępny jest TUTAJ.

Link do strony konkursu na witrynie Organizatora jest TUTAJ

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 października 2019 roku.

Organizatorzy czekają na Twoje zgłoszenie. Spełniaj swoje marzenia.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Profesora Stefana Myczkowskiego 4
(wejście od ul. Balickiej)
30-198 Kraków
mimowszystko.org