Dzień Dziecka na ulicy Piotrkowskiej, Dzień Chemika w EC1, festyny - to tylko niektóre z całej serii imprez przygotowanych przez łódzkie instytucje i firmy z okazji przypadającego 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Zobacz, jakie imprezy z okazji Dnia Dziecka odbywają się w 2019 roku w Łodzi.

Miejski Dzień Dziecka
Niedziela (2 czerwca)
godz. 12-17
Ulica Piotrkowska koło pasażu Schillera

Na ulicy Piotrkowskiej pojawi się około 40 stanowisk, w których odbywać się będą warsztaty, zabawy i animacje. Będą też dmuchańce, trampoliny, pokazów pojazdów policyjnych i strażackich, minikort tenisowy, wioska indiańska i namiot sferyczny z technologią VR.
Po Piotrkowskiej chodzić też będą baśniowe postacie, szczudlarze i cyrkowcy, którzy będą zachęcać do zabaw i pozować do zdjęć.
Będą też warsztaty: stolarskie, taneczne, sportowe i gimnastyczne, ekologiczne, muzyczne i modelarskie.
O godz. 12 Teatr Piccolo zaprezentuje bajkę o przygodach kapitana Haka.

Wstęp wolny

Dzień Dziecka w EC1
Sobota i niedziela (1-2 czerwca)
ul. Targowa 1/3

Sobota i niedziela (1 i 2 czerwca) w EC1 wypełnione będą atrakcjami spod znaku zręczności, równowagi, sztuki cyrkowej, kolorowego laboratorium i wielkich baniek mydlanych.
Atrakcją będą popularne gry w skali makro. Dostępne będą wielklie bierki, cymbergaj, karty i memory. Będzie można poznać techniki cyrkowe, m.in. żonglowanie czy chodzenie na szczudłach.
Przez cały weekend będzie działał Kącik Młodego Chemika w którym będzie można wyprodukować m.in. płyn do robienia baniek mydlanych.
Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie czynne od godz. 10 do 20 ale dodatkowe atrakcje nieco krócej:
– w godz. 11.00–16.00 gry i zabawy,
– w godz. 11.00–18.00 Kącik Młodego Chemika.

Atrakcje dostępne będą w cenie biletów wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1.

Republika Dzieci Teatru Pinokio
Sobota (1 czerwca)
godz. 12-18
Park Źródliska 1

Artyści i animatorzy z Teatru Pinokio będą czekać na dzieci w parku Źródliska 1 w sobotę (1czerwca). W programie animacje.

Wstęp wolny.

Atrakcje dla młodych czytelników
Biblioteka Miejska w Łodzi

Filia 58 ul. Zakładowa 50
- Czwartek, 30.05, godz. 15:00-17:30
Rozłożymy tor do gry w "Kolarzy", samodzielnie wykonany a dzieciaki będą brały udział w wyścigach.

Filia 2 ul. Łagiewnicka 118
- Piątek, 31.05, godz. 11:00-16:00
Gry i zabawy: Dzień Dziecka jak z bajki, dla dzieci w wieku 3-10 lat

Filia 78 ul. Tatrzańska 124
- Piątek, 31.05, godz.17
Dzień Dziecka "Cyrkowo-Teatralny Dzień Dziecka w filii 78" - prowadzenie Piotr Józefiak, student Państwowej Szkoły Cyrkowej, były aktor Teatru Piccolo

Filia 60 ul. Sklana 2
- Piątek, 31.05, godz. 11-18
Dzień Dziecka na Sklanej. W tym dniu przeniesiemy się w świat skał, jaskiń, prehistorii, zagadek i gier.

Filia 19 ul. Żubardzka 3
- Sobota, 1.06, w godz. 10.00-14.00.
Z okazji Dnia Dziecka filia 19 będzie współuczestniczyć w imprezie plenerowej dla dzieci i rodziców organizowanej przez Centrum Edukacji Kulturowej, Radę Osiedla Teofilów-Wielkopolska, Spółdzielnię Mieszkaniową im. Reja, na placu "Na Kwadracie" przy ul. Żubardzkiej 3, W planie: występy artystyczne, zabawy, konkursy, catering.

Filia 22 ul. Tomaszewicz 2
- Poniedziałek, 03.06, godz. pracy biblioteki
Loteria dla czytelników biblioteki. Każde dziecko, które tego dnia odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę będzie mogło wylosować sobie prezent.

Spektakl dla najnajów "Rok Krok"
Sobota, 1 czerwca
godz. 16
Poleski Ośrodek Sztuki
ul. Krzemieniecka 2

Spektakl "Rok-Krok" to przedstawienie w nurcie naj-najów czyli teatru dla najmłodszych widzów (0-3). Spektakl budowany jest na zasadzie wrażeniowej, a nie fabularnej.

Wstęp wolny

Dzień Dziecka by Light.Move.Festival
Kraina baśni i światła czyli Dzień Dziecka by Light.Move.Festival w Parku Źródliska
1 czerwca 2019, od 15:00 do 21:00
Park Źródliska
al. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Light Move Festival zaprasza do Parku źródliska na niesamowity Dzień Dziecka – Krainę Baśni i Światła.
Czekają na Was koncerty oraz magiczne instalacje świetlne, warsztaty, animacje gry i zabawy! Kto chętny do zabawy z olbrzymim kotem?

Wstęp wolny

Holi Festival 2019 | Święto Kolorów w Łodzi
Holi Festival sprawi, że będzie to najbardziej kolorowy Dzień Dziecka!
1 czerwca 2019, 15:00
MOSiR Karpacka
ul. Karpacka 61
93-536 Łódź

Święto Kolorów odbędzie się na MOSiRze przy ulicy Karpackiej już 1-ego Czerwca.
Czas zapisać sobie tę datę w kalendarzu!  Zbierz znajomych i weź udział w najbardziej kolorowej imprezie w tym roku! Ten dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach!
Na Holi Festival czekać na Was będą:
•Oryginalne kolorowe proszki Holi w 9-ciu kolorach!
•DJ który poprowadzi imprezę tak abyście nie mogli ustać w miejscu!
•Kolorowa wata cukrowa!
•Kolorowe Granity
•Wyrzutnie proszków Holi
Poczuj magię kolorów Holi!
Obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi i baw się wspólnie ze znajomymi przy muzyce naszych DJ-ów!

Wstęp bezpłatny

 

DZIEŃ DZIECKA: Manufaktura, Galeria Łódzka, Port Łódź, OFF Piotrkowska

Oferty dla dzieci przygotowały także centra handlowe.

W Porcie Łódź w piątek i sobotę działać będzie miasteczko Lego, a najmłodsi będą także mogli wziąć udział w turniej z nagrodami oraz pomalować buzię na wzór ulubionego superbohatera z gier Lego. W specjalnej strefie gier wideo będzie można bezpłatnie sprawdzić swoje umiejętności w różnych odsłonach familijnych gier zręcznościowych z serii LEGO. Najmłodsi będą mogli wkroczyć w świat superbohaterów i wcielić się w swoją ulubioną postać m. in. Kapitana Ameryki, Spider Man’a , Hulka czy Harry’ego Potterra.

Sukcesja zaprasza natomiast na cyrkowy dzień dziecka. W sobotę w godz. 11-18 działać tu będzie cyrkowe miasteczko, w którym będzie można zmierzyć się z żonglerką, grami zręcznościowymi, nauką chodzenia na szczudłach, równoważnią, nartami do chodzenia w duecie. O godz. 17 odbędzie się spektakl z elementami iluzji.

W Manufakturze w najbliższą sobotę zaplanowano wiele atrakcji. Na rynku odbędzie się piknik elektromobilności, najmłodsi będą mogli pojeździć na elektrycznych rowerach i hulajnogach, a także przetestować specjalne rękawiczki, które zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy na tych urządzeniach.
W małej rotundzie Manufaktury w godz. 11-17 w sobotę odbędą się warsztaty plastyczne, a dzieci będą mogły sobie stworzyć bajkowe akcesoria i wcielić się w rolę księżniczek i książąt.

W sobotę w OFF Piotrkowska w godz. 10-20 będą stoiska magików, a dzieci będą mogły także wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Wystąpi również jedne z bardziej znanych polskich iluzjonistów Jerzy J. Buczyński.Magiczne pokazy przez cały dzień odbywać się będą w czterech miejscach: obok budki z lodami rzemieślniczymi Beza Krówka, na scenie kina plenerowego, przy restauracji MITMI oraz obok budki waFFli.

W Galerii Łódzkiej w najbliższą sobotę odbędzie się bajkowy dzień dziecka. Najmłodsi będą mogli śledzić cztery spektakle, w tym o godz. 12 „Bajkę samograjkę”, a o godz. 13.30 przedstawienie pod tytułem „Kto tam ?”. O godz. 15.30 wystawiony zostanie spektakl pod tytułem „Nadchodzi Pi Pi”, a o godz. 17 „Benio w Opałach”. Udział we wszystkich sobotnich przedstawieniach w Galerii Łódzkiej jest bezpłatny.