Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną i nasze wspólne dobro, zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie uczelni. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego a także dostarczania dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Dziękujemy za zrozumienie i życzymy zdrowia!

31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier - Cyber Edition
14-15 listopada 2020
Online - w waszych domach!

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. 28. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2017 roku w łódzkiej Atlas Arenie, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

Po długich poszukiwaniach bezpiecznej formuły organizacji festiwalu w dobie pandemii COVID-19, organizatorzy zdecydowali się na stworzenie pierwszej w historii festiwalu wirtualnej edycji.
Na specjalnej platformie przygotowanej na potrzeby 31. MFKiG znajdą się wyjątkowe materiały wideo i transmisje na żywo. To będą dwa dni komiksowych i growych emocji!

W programie

  • Wywiady, spotkania, panele dyskusyjne, prelekcje, warsztaty, studio na żywo, ogłoszenie wyników festiwalowych konkursów i nagród!
  • Przestrzeń dla wystawców
  • Galeria prac z konkursu na krótką formę komiksową i konkursu komiksowego dla dzieci Komiksowa Odyseja kosmiczna – konkurs

Już teraz możemy zapowiedzieć pierwsze punkty programu! Swój udział potwierdzili:

  • po raz pierwszy dla fanów MFKiG - Bill SIENKIEWICZ (Bill Sienkiewicz Art)
  • Grzegorz ROSIŃSKI
  • Zbigniew KASPRZAK
  • autor tegorocznego plakatu - Jakub REBELKA
  • oraz niesamowita gratka dla oczekujących na Cyberpunk 2077 - twórcy gry ze studia CD PROJEKT RED uchylą kulisy produkcji w przededniu jej premiery!

Start sprzedaży biletów planowany jest na październik tego roku.

Wiecej informacji juz niebawem - odwiedzajcie regularnie stronę organizatora
https://komiksfestiwal.com/

Tak to wygladało rok temu:


Wszystkie informacje i grafiki wykorzystane w tym artykule pochodzą ze strony organizatora festiwalu https://komiksfestiwal.com/ i pozostaja jego własnością.